EKO WARSZTATY w Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli

Aktualności
Eko Warsztaty ponownie w nowosolskim CAS. Drugi rok z rzędu zaprosiliśmy dzieci do udziału w bardzo ciekawych zajęciach. Na początku było o wodzie. O tym jak bardzo jest dla nas cenna, ale niestety nie każdy człowiek na świecie ma do niej dostęp. Nasza animatorka wraz ze swoim pomocnikiem słoniem Uszatkiem Ekowariatkiem opowiedziała historię Aiszy, Kene, Kamarii i Dady, które mieszkają w afrykańskiej Ghanie, gdzie po wodę do studni chodzi się 3 godziny w jedną stronę. Opowieść w teatrzyku Kamishibai pt. Po drugiej stronie gór, bardzo poruszyła naszą młodą widownię. Potem był eksperyment z wodą ukazujący ilość wody pitnej na świecie. Pokazaliśmy też, jak dużo wody zużywamy posługując się miarą 1 litra. Rozmawialiśmy o oszczędzaniu wody. Następnie dzieci wykonały meduzy z jednorazowych talerzyków. 
Drugą częścią warsztatów była nauka segregacji śmieci. Dzieci mogły same doświadczyć tego, czy potrafią to robić. Pięknie segregowały odpady używając kolorowych hula hop, które służyły za kosze na śmieci 
Ostatnią aktywnością było poznanie znaczenia łąki kwietnej. Dzieci posadziły kilkanaście roślin, które będą służyć owadom zapalających i cieszyć ludzkie oko. Mali ogrodnicy z zapałem kopali, zasadzali i podlewali roślinki. 
Na koniec wszyscy zostali obdarowani bidonami i torbami z logo Lubuskie warte zachodu, w których zanieśli meduzy do swoich domów. Projekt "Eko Lubuskie" dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Fundację Eduinspiracji z siedzibą w Zielonej Górze przy ul. Dworcowej 35/3 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Eduinspiracji. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.